Jak zaplanować płeć dziecka - metody planowania płci dziecka
reklama

Większość rodziców chce poznać płeć dziecka, jeszcze zanim przyjdzie na świat, ale są i tacy, którzy pragną sami zdecydować o płci swojej przyszłej pociechy. Jest to jak najbardziej możliwe, a do dyspozycji mamy wiele różnych metod. Jedne z nich są mniej lub bardziej skuteczne, drogie lub tanie inwazyjne lub całkowicie naturalne. Tak więc nie ma wcale konieczności ingerowania w naturę, jeśli sięgniemy przykładowo po metodą obserwacji owulacji. W wyjątkowych sytuacjach sięga się także po techniki medyczne, które są bardzo skuteczne, ale niestety wiążą się z ingerencją w proces zapładniania. Jak zatem można poznać płeć swojego dziecka?

Chłopiec czy dziewczynka – planowanie płci dziecka?

Dla niektórych par płeć dziecka nie ma większego znaczenia i najważniejsze jest to, aby było zdrowe. Płeć dziecka jest wówczas dla nich niespodzianką. Niektórzy jednak chcieliby mieć możliwość podjęcia samodzielnej decyzji o płci swojej przyszłej pociechy. Niekoniecznie musi chodzić tutaj o indywidualne preferencje, ale zdarzają się przypadki nosicieli genu powodującego jakąś chorobę, która dotyka wyłącznie dzieci danej płci. Tak naprawdę to ludzie od wieków chcieli mieć wpływ na płeć poczętego dziecka i chociaż nie ma jednej skutecznej w stu procentach metody planowania płci, to jednak są pewne sposoby na zwiększenie szans poczęcia chłopca lub dziewczynki. Do najpopularniejszych metod planowania płci dziecka zalicza się metody: owulacyjną, dietetyczną, laboratoryjne i cykliczne.

Planowanie płci dziecka metodą Shettlesa

Najpopularniejszą metodą planowania dziecka jest metoda owulacyjna. Według dr Shettlesa wyróżnia się plemniki męskie zawierające chromosom Y oraz plemniki żeńskie zawierające chromosom X. Zgodnie z tym podziałem plemniki różnią się między sobą wielkością, szybkością poruszania się i żywotnością. Pierwszym krokiem jest sięgnięcie po kalendarz płci, a następnie należy dokładnie obserwować moment wystąpienia owulacji. Jeśli para pragnie mieć dziewczynkę, to zaleca się współżyć przed owulacją, gdyż żeńskie plemniki poruszają się wolniej i żyją dłużej, więc będą miały większą szansę na dotarcie na czas do komórki jajowej. Pary pragnące mieć chłopczyka, powinny z kolei wstrzymać się z uprawianiem seksu aż do szczytu jajeczkowania, kiedy to nad żeńskimi plemnikami górują szybsze od nich plemniki zawierające chromosom Y. Bardzo ważne jest także to, że w celu poczęcia chłopca konieczna jest głębsza penetracja.

Dieta również ma wpływ na płeć dziecka

Okazuje się, że to co jemy, może mieć wpływ na płeć poczętego dziecka. W związku z tym powstała metoda dietetyczna, która pomocna jest w planowaniu płci dziecka. Bardzo ważne jest jednak to, aby zacząć stosować tą metodę na co najmniej pół roku przed poczęciem. Jeśli parze zależy na posiadaniu dziewczynki, to zaleca się jej spożywać produkty zawierające dużo wapnia i magnezu, ale ubogie w sól. Z kolei w celu poczęcia chłopca, polecaną dietą jest taka, która obfituje w potas i sód, z ograniczeniem wapnia i magnezu.

A może chiński kalendarz płci okaże się pomocny?

Jeszcze inną metodą planowania płci dziecka jest chiński kalendarz płci. Według chińskiej tradycji płeć dziecka jest ściśle związana z wiekiem matki oraz z miesiącem poczęcia. Oczywiście skuteczność tej metody stoi pod znakiem zapytania, jednakże jest to darmowy i nieinwazyjny sposób, a więc nie zaszkodzi spróbować. U części osób chiński kalendarz płci się sprawdza.

Metoda Selnas – niedawno odkryta metoda planowania płci dziecka

Jedną z niedawno odkrytych metod planowania płci dziecka jest Selekcja Naturalna Płci. Jest to metoda cykliczna opierająca się na twierdzeniu, że komórka jajowa może być naładowana dodatnio bądź ujemnie. Uzależnione jest to od dnia cyklu menstruacyjnego kobiety. Co więcej, plemniki także mają konkretny ładunek elektryczny. Te zawierające chromosom X są naładowane dodatnio, a plemniki zawierające chromosom Y mają ujemny ładunek elektryczny. Według twórcy metody Selnas potencjał elektryczny komórki jajowej zmienia się cyklicznie, dlatego też w konkretne dni przyciąga ona do siebie żeńskie lub męskie plemniki. Osoby pragnące stosować Naturalną Selekcję Płci, muszą stworzyć indywidualny kalendarzyk cyklów polaryzacji, do czego konieczne są następujące dane: grupa krwi, wiek, data ostatniej miesiączki i przebieg cykli. Na podstawie owych informacji możliwe jest wyznaczenie dni na poczęcie chłopca i dziewczynki. Co ciekawe, skuteczność tej metody wynosi według jej autora ponad 98%.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj