Jak poradzić sobie z brakiem ochoty na seks - libiodo
reklama

Wraz ze spadkiem libido, zmniejsza się ochota na seks. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Trzeba jednak pamiętać o tym, że za obniżenie popędu seksualnego może odpowiadać wiele czynników. Źródłem problemu mogą być nie tylko zmiany hormonalne, ale także zaburzenia psychiczne. Pojawia się wobec tego pytanie, jak zwiększyć swoje libido? Okazuje się, że jest wiele skutecznych sposobów, w tym naturalnych. Jeśli zatem naszym problemem jest brak ochoty na seks, warto po nie sięgnąć.

Jakie są sposoby na zwiększenie popędu?

Ostrożnie z alkoholem

Okazuje się, że osoby niestroniące od imprez mocno zakrapianych alkoholem znacznie częściej borykają się ze spadkiem libido. Chociaż pod wpływem alkoholu można poprawić sobie na jakiś czas nastrój i zyskać więcej pewności siebie, to w efekcie istnieje duże prawdopodobieństwo na odniesienie porażki w łóżku. Nadużywanie alkoholu prowadzi do obniżenia poziomu testosteronu odpowiedzialnego za popęd seksualny. Zamiast gorącego seksu tracimy na niego ochotę i zasypiamy. Tak więc pierwszym sposobem jest nieprzesadzanie z alkoholem.

Rozwiąż problemy w związku

Zmniejszony popęd seksualny może być przyczyną ciągłych nieporozumień, żalu, zazdrości, rozczarowań, niedoceniania czy też braku zaufania w związku. Wszystko to wpływa na pożycie seksualne. Podobnie jest zresztą w przypadku rutyny. Negatywne emocje wpływają niekorzystnie na libido. W związku z tym nie należy bagatelizować problemów, ale dojść do porozumienia i rozwiązać je. Szczera rozmowa to podstawa.

Zmiana diety i aktywność fizyczna

Jeśli źle się odżywiamy i stronimy od wysiłku fizycznego to nic dziwnego, że mamy coraz mniejszą ochotę na seks. Z kolei jeśli jesteśmy pełni energii, nabieramy coraz większej ochoty na erotyczne igraszki. Świetnym sposobem na podniesienie libido jest tańczenie, gdyż zmysłowe ruchy pobudzają naszą seksualność. Niezwykle ważne jest także wprowadzenie zbilansowanej diety – najlepiej lekkostrawnej, która da zastrzyk energii zamiast rozleniwienia i senności. Warto także sięgnąć po afrodyzjaki w postaci ostryg, czekolady, szparagów, fig, truskawek, bananów i daktyli. Pomocne okazuje się także dodawanie do potraw cynamonu, żeń-szenia, imbiru, gałki muszkatołowej, wanilii i chili.

Pozbądź się zbędnych kilogramów

Warto wiedzieć, że osoby otyłe mają znacznie mniejszą ochotę na seks i w większości przypadków nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego. Nic w tym dziwnego skoro szybko się meczą, wstydzą się swojego ciała i mają tendencje do stanów depresyjnych. Podobnie jest zresztą z innymi kompleksami. W celu podniesienia libido należy zatem powziąć odpowiednie kroki, dzięki którym będziemy dobrze czuć się w swoim ciele.

Zapachy, seksowna bielizna i sexting

Zapachy mają na nas ogromny wpływ, dlatego też za ich pomocą można pobudzić swoje libido. Masowanie ciała olejkiem migdałowym i branie kąpieli w wannie z dodatkiem olejku jaśminowego pozwoli się zrelaksować i zmniejszyć poziom stresu, który to ma ogromny wpływ na spadek libido. Nakręcić libido można także, wysyłając do siebie sprośne wiadomości. Sexting można wykorzystać jako grę wstępną, która sprawi, że nasze zmysły staną się coraz bardziej pobudzone. Podobnie zresztą działa założenie seksownej bielizny. Kobieta czuje się w niej bardziej atrakcyjna i pewna siebie, a mężczyzna nabiera coraz większej ochoty na erotyczne igraszki.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj