Zaburzenia erekcji – przyczyny i sposoby leczenia

0
1817
Zaburzenia erekcji – przyczyny i sposoby leczenia zaburzeń erekcji
reklama

Statystyki wykazują, że zaburzenia erekcji występują u co piątego mężczyzny na świecie. Niestety takie problemy dotyczą wszystkich Panów, ponieważ każdy z nich choć raz w życiu zawodzi w łóżku i nie jest w stanie doprowadzić stosunku do zadowalającego końca. Przyczyn tych problemów, jest wiele, a mają one związek z wiekiem, stanem emocjonalnym i zdrowiem. Kiedy zdarzają się takie problemy, to wielu mężczyzn stara się o nich zapomnieć i jest nimi zażenowana. Nie wielu Panów decyduje się na konsultację u specjalisty, co może jeszcze bardziej pogłębić problem z potencją, ponieważ nie będzie on we właściwy sposób leczony. Co więc należy zrobić, kiedy zaczynają pojawiać się zaburzenia erekcji?

Spis treści:

  1. Zaburzenia erekcji – początek problemów
  2. Zaburzenia erekcji – co to właściwie jest?
  3. Zaburzenia erekcji – objawy
  4. Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?
  5. Zaburzenia erekcji – jak leczyć?

Zaburzenia erekcji – początek problemów

Kiedy u mężczyzny zaczynają się problemy z utrzymaniem długotrwałej erekcji, to na początku mężczyźni stają się zaskoczeni, a potem pojawia się zażenowanie, a dopiero pod koniec może pojawić się złość. Jest wiele sposobów na poradzenie sobie z tym problemem, ale wielu mężczyzn zamiast zdecydować się na jego zwalczanie przy pomocy specjalisty, to próbuje sobie udowodnić za wszelką cenę, że wina nie leży po ich stronie i oni są w pełni sprawni seksualnie. Mogą więc rzucić się w wir życia seksualnego i poszukiwać będą partnerki, przy której owe problemy się nie pojawią. To jeden ze sposobów, w który radzą sobie Panowie. Drugi to całkowite zamknięcie się w sobie, unikanie tego trudnego i zawstydzającego tematu. Mężczyźni po pierwszym zaburzeniu erekcji mogą nie mieć ochoty na kolejne zbliżenia, ponieważ obawiają się, że przy kolejnym razem pojawią się one ponownie. Żadne z tych rozwiązań nie jest dobre i może jedynie pogłębić problem. Kiedy tylko pojawiają się problemy z utrzymaniem erekcji, a zaburzenia te występują cztery na pięć stosunków, to konieczne jest udanie się do specjalisty, by mógł on pomóc i wybrać najlepszy i najskuteczniejszy dla mężczyzny sposób leczenia.

Zaburzenia erekcji – co to właściwie jest?

Zaburzenia wzwodu prącia to stan, w którym mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć lub utrzymać długotrwałego i pełnego wzwodu lub nie jest w stanie osiągnąć orgazmu. Często jest to zaburzenie, które określane jest jako dysfunkcja lub niemoc seksualna. Określa się, że przyczyny tego rodzaju problemów dzieli się na dwa rodzaje, czyli zdrowotne, które zwane są również fizycznymi, a także emocjonalne, czyli psychologiczne. Te drugie zazwyczaj są związane z traumatycznymi przeżyciami. Warto również pamiętać, że ryzyko występowania zaburzeń erekcji zwiększa się wraz z rosnącym wiekiem. Badania wykazują, że ponad połowa mężczyzn powyżej czterdziestego roku życia zmaga się z zaburzeniami erekcji. Zauważono jednak, że mężczyźni, którzy są lepiej wykształceni rzadziej mają problemy z niską potencją. Może to mieć związek z ich poczuciem własnej wartości, a także ze sposobu ich odżywiania. Zaburzenia wzwodu prowadzą do wieli problemów nie tylko w strefie zdrowotnej, ale również psychicznej. W związku mogą pojawić się nieporozumienia, mężczyzna zacznie odczuwać większy stres, a także może dojść do obniżenia samooceny u mężczyzny i kobiety. Warto więc dowiedzieć się jak można leczyć tego rodzaju zaburzenia, ponieważ prowadzą one do wielu nieprzyjemnych problemów i sprawiają, że życie seksualne zmniejsza intensywność lub staje się po prostu powodem do stresu, a nie przyjemności – tak jak powinno być.

Zaburzenia erekcji – objawy

Objawy tego schorzenia pojawiają się u co piątego mężczyzny na całym świecie. Mogą one występować nie tylko u Panów po czterdziestym roku życia, ponieważ na zaburzenia erekcji cierpią również mężczyźni w młodym wieku. Choroba ta ma wiele objawów, ale są symptomy, które pojawiają się najczęściej. Przy tych zaburzeniach może dojść do braku możliwości do osiągnięcia pełnego wzwodu przez mężczyznę. Problem ten może pojawić się nawet w momencie, kiedy mężczyzna odczuwa silne podniecenie, ale nadal nie jest w stanie osiągnąć erekcji. W czasie stosunku mężczyzna może mieć problem z utrzymaniem wzwodu, co doprowadzi do zmniejszenia się satysfakcji obu stron ze stosunku płciowego. Dodatkowo mężczyzna może osiągać orgazm zbyt wcześnie, lub może być wręcz przeciwnie, nie będzie on w stanie osiągnąć wytrysku nawet po długotrwałym stosunku. Wszystkie te objawy mogą pojawiać się pojedynczo, ale również mogą łączyć się ze sobą. Jeżeli pojawiają się one często, to konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą. Jednak jeżeli tego rodzaju problemy pojawiają się rzadko, to nie ma powodów do niepokoju. Zaburzenia erekcji mogą pojawić się nawet przez przemęczenie lub przeziębienie. Więc po odpoczynku problem może zniknąć i nie pojawić się nigdy więcej. Należy więc dokładnie obserwować swoje ciało, by wiedzieć, czy pojawia się problem, z którym należy niezwłocznie walczyć.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Kluczowym elementem do znalezienia najlepszego sposobu leczenia zaburzeń erekcji, jest wskazanie czynników, które je wywołują. Często wydaje nam się, że przyczyny te są mieszane, więc okazuje się, że znalezienie tej właściwej jest utrudnione. Jedną z przyczyn problemów z erekcją, są zaburzenia endokrynologiczne. Warto pamiętać, że układ hormonalny człowieka ma wpływ na pracę całego organizmu. Są to gruczoły, które wydzielają hormony mające wpływ na nasz metabolizm, funkcje seksualne, a także emocje. Przykładowo do problemów z erekcją może doprowadzić cukrzyca. Jest to choroba, która ma wpływ na proces wydzielania insuliny przez organizm. Jeżeli ten proces zostanie zaburzony, to pojawić się mogą uszkodzenia nerwów, zaś one mogą prowadzić do braku reakcji w genitaliach. Dodatkowo cukrzyca wpływa negatywnie na proces przepływu krwi, a także na poziom innych hormonów.

Kolejnym czynnikiem, są przyczyny neurologiczne. Mogą one doprowadzić do zaburzenia erekcji, a najczęściej pojawiają się one przez stany nerwowe, a także przez sytuacje, które mają wpływ na układ płciowy przez mózg. Te przyczyny mogą znacząco utrudnić osiągnięcie erekcji. Do problemów zdrowotnych, które przyczyniają się do pojawienia się zaburzeń erekcji należą:

  • Guzy mózgu,
  • Guzy rdzenia kręgowego,
  • Stwardnienie rozsiane,
  • Udary,
  • Choroba Alzheimera,
  • Choroba Parkinsona,
  • Padaczka skroniowa.

Warto również wiedzieć, że na tego rodzaju zaburzenia narażone są osoby, które przeszły przez operację gruczołu krokowego, ponieważ w czasie tego zabiegu może dojść do uszkodzenia nerwów. Ten sam problem może pojawić się u osób, które jeżdżą rowerami na długich trasach. Wtedy można mówić o czasowych zaburzeniach erekcji, które pojawiają się przez ucisk na pośladki oraz narządy płciowe, co negatywnie wpływ na nerwy.

Przyjmowanie niektórych leków również może doprowadzić do pojawienia się problemów w strefie seksualnej. Niektóre preparaty wpływają na przepływ krwi, a to prowadzić może do zaburzeń erekcji. Jednak należy pamiętać, że chory nie może przestać przyjmować wskazanych leków bez konsultacji zgody lekarza. Są również czynniki krążeniowe, czyli choroby układu sercowo-naczyniowego. To stany, które mają negatywny wpływ na pracę mięśnia sercowego i wpływają na jego zdolności do pompowania krwi. Jeżeli proces ten zostanie zaburzony, to krew może być niedostarczana w odpowiednich ilościach do prącia mężczyzny, a to może utrudnić osiągnięcie wzwodu. Do tych zaburzeń może dojść przez miażdżycę, ponieważ powoduje ona zatkanie się naczyń krwionośnych. Do problemów mogą doprowadzić również nadciśnienie tętnicze, a także wysoki poziom cholesterolu.

Do zaburzeń erekcji mogą doprowadzić zaburzenia emocjonalne. Do osiągnięcia erekcji mężczyzna musi poczuć podniecenie i podekscytowanie. Jeżeli ma on problemy emocjonalne, to wtedy może dojść do obniżenia się zdolności seksualnych. Ryzyko zaburzeń erekcji zwiększa się, jeżeli pojawiają się problemy z depresją, a także stany lękowe. Zmęczenie emocjonalne również może prowadzić do wielu zaburzeń. Jeżeli w przeszłości mężczyzna miał problemy z osiągnięciem wzwodu może pojawić się u niego strach, że ten problem pojawi się ponownie. Do skrajnych problemów może dojść jeżeli partner nie jest w stanie osiągnąć wzwodu przy konkretnej osobie, ale udaje mu się to przy masturbacji lub w czasie snu. Zaburzenia erekcji mogą pojawić się przez zażywanie narkotyków, a także spożywanie za dużej ilości kofeiny i alkoholu. Podobnie jest z paleniem papierosów, które również mogą doprowadzić do problemów z erekcją.

Zaburzenia erekcji – jak leczyć?

Na szczęście zaburzenia erekcji nie świadczą o końcu możliwości odczuwania przyjemności ze stosunków płciowych. Są sposoby ich leczenia. Początkowe zwalczanie może być związane ze zmianami stylu życia, a jest to sposób leczenia naturalnego. Lekarz może zdecydować się na przepisanie pacjentowi leków, można również zdecydować się na terapię hormonalną testosteronem, a także poddać się operacji na naczynia krwionośne. Bez względu na to, jakie są przyczyny zaburzeń erekcji warto jest pomyśleć nad tym, czy nie skuteczne okaże się skorzystanie z konsultacji psychologicznej. Warto udać się na taką konsultację wraz z partnerką.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj