Metoda dr. Palucha — skuteczne leczenie schorzeń kręgosłupa

0
5220
Metoda dr. Palucha - Leczenie kręgosłupa
reklama

Dane wskazują, że w Polsce z powodu bólów kręgosłupa cierpi nawet 70% osób dorosłych. Schorzenia kręgosłupa uznaje się zatem za cywilizacyjną chorobę XXI wieku. Dlatego tak ważne jest ich skuteczne leczenie i tu z pomocą przychodzi metoda dr. Palucha. Sprawdź, na czym polega, na co pomaga i gdzie można z niej skorzystać.

Jak powstała metoda dr. Palucha?

Historia metody dr. Palucha zaczyna się od Kazimierza Palucha, który już w 1936 roku ukończył Pierwszą Prywatną Szkołę Masażu Leczniczego dr. Jana Zaorskiego przy II Klinice Chirurgii Uniwersytetu Warszawskiego. To właśnie Kazimierz Paluch zapoczątkował wielopokoleniową, rodzinną praktykę profesjonalnego leczenia schorzeń kręgosłupa.

Po wojnie Kazimierz Paluch przez 10 lat prowadził praktykę w Radomierowicach w województwie opolskim, a następnie założył istniejący do dziś gabinet w Opolu. Swoją wiedzę i umiejętności przekazał kolejnemu pokoleniu. Po śmierci ojca przez wiele lat gabinet prowadził więc jego syn Stanisław, który z kolei przekazał go swoim synom — Michałowi i Kazimierzowi.

Metoda dr. Palucha wypracowana została zatem na podstawie szerokiej wiedzy czerpanej m.in. z powstałej pod koniec XIX wieku w Ameryce szkoły kręgarskiej znanej jako chiropraktyka, ale także z dokonań współczesnej medycyny. Jej podstawowym źródłem jest jednak przede wszystkim wieloletnia (a wręcz wielopokoleniowa) praktyka specjalistów i następców Kazimierza Palucha.

Na czym polega leczenie kręgosłupa metodą dr. Palucha?

Metoda dr. Palucha opiera się na założeniu, że chory kręgosłup składa się zarówno z miejsc o prawidłowej ruchomości, jak i z obszarów o ruchomości zaburzonej (ograniczonej lub nadmiernej). Celem terapii manualnej jest zatem przywrócenie prawidłowego funkcjonowania obszarów zaburzonych i odciążenie chorych fragmentów kręgosłupa.

Unikatową cechą metody dr. Palucha jest wykorzystanie tzw. efektu sprężyny. Polega on na tym, że uciskanie jednego obwoju wywołuje reakcję obwojów sąsiadujących. Wykorzystanie tej zależności jest szczególnie istotne przy bardzo silnych dolegliwościach bólowych, ponieważ lekarz nie musi dotykać bezpośrednio obszarów uszkodzonych. Nie potęguje więc bólu pacjenta i nie naraża go na pogłębienie urazu.

Co istotne, metoda dr. Palucha łączy techniki manualne z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Pomaga więc wzmocnić mięśnie pleców i przywraca optymalną statykę kręgosłupa oraz prawidłową oś obciążeń. Jest to więc metoda kompleksowa, która koncentruje się nie tylko na doraźnych objawach (np. bólu czy ograniczonej ruchomości), ale przede wszystkim na przyczynach dolegliwości.

metodzie dr. Palucha istotną rolę odgrywa również diagnoza. Stawiana jest nie tylko w oparciu o fizykalne badanie manualne, ale także o pogłębiony wywiad i bezpośrednią obserwację zachowania pacjenta. Lekarz przez dotyk sprawdza więc napięcie tkanek czy ustawienie kręgów, analizuje też sposób poruszania się pacjenta, np to, jak chodzi, schyla się czy wykonuje inne czynności. Zadaje też bardzo dokładne pytania związane z trybem życia, stanowiskiem pracy czy łóżkiem, na jakim pacjent śpi.

Metoda dr. Palucha pozwala więc określić nie tylko aktualny stan pacjenta, ale także genezę zaburzeń, czynniki ryzyka i wszelkie elementy wpływające na utrzymywanie się i pogłębianie schorzenia. Pozwala to walczyć z dolegliwościami nie tylko w gabinecie, ale także poza nim, poprzez zmianę negatywnych nawyków czy eliminację szkodliwych zachowań i czynników.

Kompleksowe podejście sprawia, że metoda dr. Palucha jest skutecznym sposobem diagnozy, leczenia i przeciwdziałania nawrotom zaburzeń kręgosłupa. Jej efektem jest nie tylko eliminacja dolegliwości bólowych, ale także usprawnienie działania narządu ruchu i ogólna poprawa stanu zdrowia, a w konsekwencji również samopoczucia pacjenta

Dla kogo jest metoda dr. Palucha i na co pomaga?

Metoda dr. Palucha to skuteczny sposób leczenia wielu schorzeń kręgosłupa. Polecana jest przede wszystkim pacjentom zmagającym się ze zmianami zwyrodnieniowymi i przeciążeniowymi oraz dyskopatią w dowolnym odcinku kręgosłupa.

metody dr. Palucha skorzystać mogą zatem osoby skarżące się na dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego. Trzeba przy tym pamiętać, że schorzenia kręgosłupa przejawiają się nie tylko bólem pleców. Metoda dr. Palucha skutecznie eliminuje zatem również szyjnopochodne bóle głowy czy odkręgosłupowe bóle międzyżebrowe, a także drętwienie kończyn, rwę kulszową, udową, ramienną i barkową.

Warto podkreślić, że metoda dr. Palucha jest nieinwazyjna i bardzo bezpieczna. Wykorzystanie zasady sprężyny sprawia, że podczas terapii nie intensyfikuje się bólu pacjenta, co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. Terapia nie ogranicza się też wyłącznie do gabinetu lekarskiego. Rozmaite ćwiczenia wzmacniające można bowiem wykonywać samodzielnie w domu, co daje pacjentom nie tylko większe poczucie kontroli nad swoim stanem zdrowia, ale znacząco też przyspiesza leczenie i pozytywnie wpływa na ogólną kondycję leczonych.

Ważne jest również to, że o ile sama metoda dr. Palucha związana jest z chiropraktyką, uznawaną wciąż za dziedzinę medycyny niekonwencjonalnej, o tyle stosujący ją specjaliści są wykształconymi lekarzami medycyny — specjalistami chirurgii urazowej i ortopedycznej. Ich działania są więc w pełni profesjonalne i całkowicie bezpieczne.

Gdzie leczyć schorzenia kręgosłupa metodą dr. Palucha?

Metoda dr. Palucha praktykowana jest od dziesięcioleci przez kolejne pokolenia lekarzy i rehabilitantów. Otwarty przez Kazimierza Palucha w 1956 roku gabinet w Opolu działa do dziś i wciąż pozostaje w rękach rodziny Paluchów.

Obecnie prowadzony jest przez wnuków Pana Kazimierza — Michała i Kazimierza Paluchów. Obaj są lekarzami medycyny specjalizującymi się w chirurgii urazowej i ortopedycznej. Swoją wiedzę i umiejętności czerpali więc zarówno z bogatej rodzinnej tradycji, jak i ze współczesnych studiów medycznych.

Dr Paluch s.c. – leczenie schorzeń kręgosłupa w Opolu przy ulicy Częstochowskiej 45A jest więc najlepszym miejscem, by skorzystać z autentycznej metody dr. Palucha. To gwarancja najlepszej opieki, dokładnej diagnozy i skutecznego leczenia opartego na wielopokoleniowej praktyce uznanych lekarzy i rehabilitantów.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj