Dializy wakacyjne
reklama

Pierwszy w historii przewodnik turystyczny dotyczący dializ wakacyjnych wydało Diaverum – wiodący globalny dostawca usług w zakresie opieki nefrologicznej. Przewodnik ma umożliwiać pacjentom na całym świecie realizację ich marzeń o podróżach, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do niezbędnych, ratujących życie terapii. Wydawnictwo przeznaczone jest na obecny sezon czyli na 2021 rok.

Podczas gdy wszyscy zaczynają ostrożnie planować powrót do normalności w czasach panującej pandemii, wiodący dostawca usług w obszarze opieki nefrologicznej czyli Diaverum, publikuje wydawnictwo, dzięki któremu muszące regularnie dializować się osoby, zyskają znaczne ułatwienie, chcąc podróżować zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

– Dializy to jak praca na pół etatu, dlatego trzeba być dobrze zorganizowanym. Można pracować, mieć pasje, a nawet podróżować, tyle tylko, że człowiek nie przestaje być chorym, jego nerki same nie funkcjonują prawidłowo, musi brać określone leki – mówi Michael Blomstrand, dyrektor Global Patient Experience i szef programu dializ wakacyjnych Diaverum d.HOLIDAY. Dodaje, że jeśli jednak stosuje się do zaleceń, możliwe jest całkiem normalne życie. Nie zalecałaby, co prawda, może maratonów i bardzo wyczerpujących sportów, ale lekki trening, nordic walking, pływanie, rower – jak najbardziej.

Pandemia przypomniała i uzmysłowiła wszystkim, że zdrowie i bezpieczeństwo powinny być na pierwszym miejscu. Tyczy się to także każdego podróżnika. Szczególną troską otaczani powinny być osoby cierpiące na choroby wymagające regularnej terapii, a do takich właśnie należą te ze schorzeniami nerek, w tym z przewlekłą chorobą nerek (PChN). Są oni bardziej podatni na poważne powikłania związane z COVID-19. Dostęp do dializ w bezpiecznym i komfortowym środowisku ma dla nich kluczowe znaczenie, zwłaszcza, jeśli chodzi o zapewnienie im możliwości podróżowania, zarówno po kraju, jak i po świecie.

Mając na uwadze ich potrzeby i dbając o umożliwienie im prowadzenia satysfakcjonującego życia, Diaverum stworzyło 72-stronicowy przewodnik turystyczny. To w zasadzie jedyna dziś taka inicjatywa. Zapewnia ona dostęp do kluczowych informacji na temat możliwości skorzystania przez chorych na nerki z usytuowanych w różnych miejscach świata klinik dializ Diaverum, wraz ze wskazówkami dotyczącymi podróży od ekspertów od nefrologii, poradami stowarzyszeń pacjentów i doświadczonych osób wyjeżdżających w czasie dializy.

– W Diaverum wierzymy, że możliwość podróżowania jest wzbogacającym doświadczeniem, poprawiającym samopoczucie naszych pacjentów i ich rodzin. Wspomaga satysfakcję z życia, na które wszyscy zasługują. Ten przewodnik ma na celu pokazanie pacjentom najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, w których Diaverum może zaoferować im opiekę na najwyższym poziomie – wyjaśnia Michaela Blomstrand.

W przewodniku znaleźć można informacje o niektórych z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie, od wodospadów Iguazu w Argentynie po Ałma Ata w Kazachstanie, a także o popularnych celach podróży, takich jak Baleary i Barcelona w Hiszpanii. Zawiera również przydatne porady dotyczące radzenia sobie z typowymi problemami podróżnymi dla pacjentów dializowanych, takimi jak odżywianie. Michaela Blomstrand tłumaczy, że konieczność poddawania się przez pacjentów dializom jest już inaczej postrzegana, choćby dlatego, że kiedyś trwały one osiem godzin, a dziś cztery. Dlatego też osoby takie mogą dziś podróżować. – Organizacyjnie jest więc prościej. Nie trzeba także być przypisanym do miejsca, problemem przestały więc być służbowe wyjazdy czy choćby rodzinne spotkania, jak choćby wesela – zauważa prof. Ryszard Gellert, konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii.

Przewodnik turystyczny Diaverum dostępny jest bezpłatnie w formacie cyfrowym i drukowanym na stronie internetowej https://global.diaverum.com/corporate/en/kidney-care/our-services/d.holiday/diaverum-travel-guide-2021/ oraz w klinikach na całym świecie.

reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj