Jak pozbyć się trądziku – skuteczne domowe sposoby na trądzik
reklama

Trądzik jest problemem, z którym boryka się niemal każdy z nas. Jest niewiele osób, które nigdy nie miały problemów z cerą. Przy trądziku, najważniejsza jest pielęgnacja i czystość. Jeśli tego zabraknie, nie mamy co liczyć na zdrowy i nieskazitelny wygląd naszej skóry. Warto wiedzieć jak pielęgnować cerę trądzikową w domu i jakie są skuteczne sposoby na walkę z nim.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku i czym on jest

Jest wiele przyczyn powstawania trądziku. Jest to zależne od naszego wielu. W przypadku osób młodych trądzik jest rzeczą naturalną. W okresie dojrzewania nasz organizm często cierpi na zaburzenia, co może prowadzić do występowania trądziku. W przypadku osób dorosłych trądzik zazwyczaj ma swoją przyczynę w niektórych schorzeniach lub nieprawidłowej diecie. Najczęściej trądzik jest powodowany przez zaburzenia pracy układu hormonalnego. Zdarzają się one niezwykle często nawet u osób dorosłych. Jednak trądzik może być spowodowany:

  • Chorobami skóry.
  • Nieprawidłową pielęgnacją.
  • Nieodpowiednimi kosmetykami.
  • Niedoborem witamin, czy minerałów.
  • Zbyt dużą ilością spożywanych tłuszczy, cukrów i węglowodanów.
  • Uczuleniami i reakcjami alergicznymi.

Trądzik przez wiele specjalistów nie jest uznawany za chorobę skóry, ze względu na ilość czynników, które wpływają na stan zdrowia naszej cery. Jednak w niektórych przypadkach trądzik jest traktowany jak poważna choroba skóry. W takich przypadkach dermatolodzy najczęściej decydują się na leczenie antybiotykami, które są dobierane specjalnie do naszego przypadku. Jednak antybiotyki mogą przynieść więcej szkód niż dobrego. Dlatego warto wiedzieć jak skutecznie zwalczać trądzik domowymi sposobami.

Domowe sposoby na trądzik

Przy tych sposobach nie musisz wydawać masy pieniędzy na drogie kosmetyki, czy leki. Nie są potrzebne zabiegi i wszystko to możesz zrobić sam we własnym domu. Są to sposoby bardzo skuteczne i uwielbiane przez wiele osób, które borykały się z trądzikiem. Należy pamiętać, że przy pielęgnacji domowej liczy się regularność. Tylko przy regularnym stosowaniu się do tych sposobów, będziemy w stanie uzyskać zadowalający efekt.

Pielęgnacja na pierwszym miejscu

Musisz wiedzieć, że pielęgnacja cery jest bardzo ważna. To, jak traktujemy naszą skórę, wpływa na jej wygląd. Tak, więc jeśli zaniedbamy pielęgnację, nie będziemy dbać o naszą cerę, to będzie ona wyglądać niezdrowo i pojawią się na niej stany zapalne. Przy cerze trądzikowej należy ostrożnie dobierać kosmetyki. Każdy składnik może negatywnie wpłynąć na stan skóry i zaostrzyć trądzik. Jest kilka produktów, które są odpowiednie i bezpieczne dla cery trądzikowej:

Aloes – jest idealnym antyseptykiem. Łagodzi stany zapalnie i przyśpiesza gojenie się ran i blizn po trądziku. Warto kupić żel z aloesu i myć nim twarz. Pomoże zredukować czerwone wykwity po trądziku i będzie stopniowo usuwał stany zapalne.

Olejek herbaciany – doskonały sposób na trądzik. Ma on działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Dzięki niemu możemy uniknąć kolejnych stanów zapalnych pojawiających się na naszej skórze. Olejek herbaciany możemy kupić w każdej aptece za mniej nić dziesięć złotych. Nie możemy go stosować na całą twarz, bo może on wysuszyć skórę i zwiększyć trądzik. Należy stosować go punktowo. Patyczek do higieny uszu moczymy w olejku, a potem wcieramy go w krostę. W ten sposób zniwelujemy stan zapalny i wysuszymy ją.

Cynk – pasta cynkowa jest niezwykle skuteczna przy trądziku. Możemy nakładać punktowo na zmiany trądzikowe lub jako maseczkę na całą twarz.

Węgiel aktywny – oczyszcza naszą skórę i niszczy stany zapalne. Stosując maseczki z węgla aktywnego i jogurtu naturalnego, możemy w szybki sposób poprawić wygląd naszej skóry.

Nawilżanie

Nie możesz o nim zapomnieć. Każda skóra, nie ważne, czy tłusta, sucha, mieszana, trądzikowa, potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Codziennie wieczorem należy używać kremu odpowiedniego dla naszego typu skóry, co pomoże jej oddychać i odpowiednio ją odżywi.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj