Toksyny w organizmie - Oczyszczanie organizmu z toksyn
reklama

W dobie dwudziestego pierwszego wieku, każdy z nas codziennie wprowadza do swojego organizmu toksyny. Są one obecne w powietrzu i jedzeniu, więc nie możliwe jest, by całkowicie usunąć je z naszego organizmu. Jednak są sposoby na to, by oczyścić nasz organizm ze szkodliwych substancji i ograniczyć ich przyswajanie. Te sposoby sprawią, że nasz organizm poprawi swoją pracę, a my poczujemy się zdrowsi.

Toksyny – skąd się biorą i jakie mają działanie na nasz organizm

Toksyny są obecne w powietrzu. Wszystkie zanieczyszczenia obecne w powietrzu, trafiają do naszego organizmu podczas oddychania. Niestety nie są one wydalane wraz z wydychanym dwutlenkiem węgla. Zostają zatrzymane w naszej krwi i tam się osadzają. Nie tylko powietrze jest dla nasz szkodliwe. To co jemy również ma znaczenie. Niestety teraz również owoce i warzywa mogą mieć w sobie substancje toksyczne. To jak traktują je hodowcy, ma wpływ na ich zdrowie. Jeśli warzywa i owoce są hodowane blisko ulic i firm, to mogą mieć w sobie wiele substancji toksycznych. A kiedy ich hodowca zamiast naturalnych preparatów, stosuje chemiczne mieszanki, by były one większe i lepiej wyglądały, również nie są dla nas zdrowe. Warzywa i owoce są psikane nawozami, które mają w sobie chemiczne substancje. Jeśli nie umyjemy ich dokładnie, przed spożyciem, to wszystkie te szkodliwe substancje dostaną się do naszego organizmu. Jednak nie tylko warzywa i owoce mogą zwiększać ilość toksyn w naszej krwi. Inne produkty również. Fast foody i inne produkty mają w sobie wiele chemii, która wpływa do naszego organizmu. To wszystko sprawia, że codziennie jesteśmy narażeni na toksyny, które nas atakują.

Jak toksyny wpływają na nasz organizm

Ich działanie na nasze zdrowie nie jest zaskakujące. To przez nadmiar toksyn pojawiają się u nas poważne choroby. Toksyny pobudzają wolne rodniki do pracy, co sprawia, że jesteśmy narażeni na choroby nowotworowe. U osób, które starają się o dziecko, mogą pojawić się problemy z zajściem w ciążę, właśnie przez toksyny w organizmie. Wiele kobiet cierpi z powodu zaburzeń miesiączkowania i nieowulacyjnych cykli i częstą przyczyną tego są toksyny. Większość naszych problemów zdrowotnych jest związana z zanieczyszczeniem organizmu. Jeśli masz problemy z cerą, twój organizm może być zanieczyszczony przez toksyny. Coraz więcej osób czuje się źle i ma uczucie ciągłego przemęczenia. Pojawiają się nowe choroby, które atakują nawet najmłodszych. I za to wszystko odpowiada to, że w powietrzu i w jedzeniu jest coraz więcej toksycznych substancji, które mają negatywny wpływ na nasz organizm.

Detoks – sposób na oczyszczenie naszego organizmu z toksyn

Jeśli chcesz oczyścić swój organizm, to musisz pamiętać o prawidłowej diecie i spędzaniu jak najwięcej czas na świeżym powietrzu. Taki detoks najlepiej przeprowadzić latem, kiedy możemy wyjechać z dala od miasta. Pierwszą zasadą detoksu jest wybieranie tylko zdrowych produktów. Ważne jest, by w naszej diecie znalazło się jak najwięcej warzyw i owoców. Nie może nam zabraknąć witamin i minerałów, które regulują pracę naszego całego organizmu i przyśpieszają proces wydalania toksyn. Należy ograniczyć spożywanie fast foodów. Wybranie odpowiedniej diety jest dla nas podstawą. Na kilka tygodni możemy zdecydować się na stosowanie diety strefowej. Jej zadaniem jest oczyszczenie naszego organizmu z toksyn. Nie jest to wymagająca dieta, ponieważ jej twórcy wymagają jedynie spożywania śniadania, które jest przez nich narzucone. Jako śniadanie musimy zjadać ugotowany ryż. Jednak nie jest to długo ziarnisty ryż. Jego kształt jest zaokrąglony i mały. Taki ryż musimy umieścić w słoiku z wodą. Do słoika wrzucamy tyle łyżeczek ryżu ile mamy lat. Każdego ranka o godzinie siódmej musimy zjadać jedną czubatą łyżkę ugotowanego ryżu. Już po kilku dniach zobaczymy efekty tej diety. W trakcie jej stosowania możemy zauważyć w kale ryż w kolorze żółtym, pomarańczowym i fioletowym. Tak właśnie zostają wydalone toksyny z naszego organizmu. Idealnym sposobem na oczyszczenie organizmu jest chodzenie boso, nie tylko w domu, ale również po trawie. Wtedy nasze stopy usuwają toksyny.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj