Co jeść, by zajść w ciążę
reklama

Płodność nie jest na zawsze. W przypadku kobiet zdolność do zajścia w ciążę zazwyczaj zatrzymuje się po 40 roku życia. U mężczyzn mechanizm płodności jest znacznie mnie skomplikowany. Jednak u obu płci, płodność, może sprawiać wiele trudności. Na naszą płodność wpływa wiele czynników i każdy z nich odpowiada za to, czy w danym momencie jesteśmy zdolni do prokreacji, czy nie. Jednym z ważniejszych czynników, mających wpływ na naszą płodność, jest dieta. To, co jemy, decyduje, czy jesteśmy zdrowi i zdolni do wytworzenia komórki jajowej i jej zapłodnienia. Warto więc wiedzieć, co jeść, by zawsze być zdrowym i płodnym.

Jaka dieta wpływa negatywnie na naszą płodność

Zbyt duża ilość spożywanych tłuszczy, węglowodanów i cukrów, sprawia, że nasz organizm nie pracuje prawidłowo. A to ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nieprawidłowo zbilansowana dieta może spowodować u nas problemy z wagą. Jeśli nasza masa ciała jest za duża i cierpimy na nadwagę lub otyłość, to nasza płodność zmniejsza się niemal o 30 procent. Taka sama sytuacja ma miejsce, gdy nasza waga jest zbyt niska i mamy niedowagę. Tak więc odpowiednio zbilansowana dieta, to podstawa dla osób, które pragną mieć potomstwo. Należy pamiętać, że nasz organizm potrzebuje zróżnicowanych produktów, a każdy z nich może nam dostarczyć niezbędne witaminy i minerały. Jeśli chcemy wesprzeć naszą płodność, to warto wykluczyć z diety alkohol, papierosy i inne używki, które mogą powodować problemy z cyklami menstruacyjnymi u kobiety i zmniejszać jakość i ruchliwość plemników.

Jakie produkty pomogą nam zajść w ciąże

Dieta dla osób starających się o potomstwo powinna być bogata w witaminy, minerały oraz inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, składniki odżywcze. Warto wprowadzić do niej suplementy diety dla par planujących ciążę. Mają one w sobie wszystkie odpowiednie dla nas składniki, które wspierają naszą płodność. Głównym elementem w suplementach dla mężczyzn, jest cynk. To on jest odpowiedzialny za regulację układu hormonalnego mężczyzny, wpływa na libido i ma wpływ na jakość nasienia. Zaburzenia w pracy układu hormonalnego mogą powodować problemy z płodnością. Zwłaszcza nieprawidłowa dawka wydzielanego testosteronu. Cynk ma za zadanie regulować jego ilość i utrzymywać ją na prawidłowym poziomie. Dzięki temu organizm mężczyzny pracuje w prawidłowy sposób. Natomiast w diecie kobiety starającej się o potomstwo powinna znaleźć się witamina D, która odpowiada za utrzymanie układu odpornościowego na właściwym poziomie i wspiera prawidłowy rozwój zarodka. Niezbędny jest również kwas foliowy, który kobieta powinna przyjmować już kilka miesięcy przed rozpoczęciem starań o dziecko. Mężczyźni także mogą spożywać kwas foliowy, ponieważ wspiera on funkcjonowanie naszego organizmu, poprawia jego pracę i utrzymuje wszystkie zachodzące procesy na właściwym poziomie. Wspomaga również płodność u mężczyzn i odżywa plemniki. Dzięki temu, że kobieta i mężczyzna dbają o swoje zdrowie, zwiększa się ich szansa na szybką ciążę i zdrowego potomka.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj