Dokucza ci ból? Znajdź dobrego fizjoterapeutę!

0
783
fizjoterapeuta
reklama

W dzisiejszych czasach trudno mówić o tym, że ludzie prowadzą zdrowy tryb życia. Spożywamy dużo niezdrowych tłuszczy nasyconych, dajemy sobie zbyt mało ruchu oraz relaksu, pracujemy do późnych godzin nocnych i nie potrafimy wyjść z labiryntu, jakim są nasze problemy zdrowotne. Zaczyna się od drobnych przeziębień czy kłucia w brzuchu, a kończy na poważnych powikłaniach, bo lekarza powinno się odwiedzać częściej niż tylko od święta.

Zresztą, nie zawsze trzeba od razu iść do lekarza. Można od razu uznać się do fizjoterapeuty, jeśli dla przykładu dokucza nam napięcie mięśniowe. Bywają bowiem ludzie, którzy mają tak napięte mięśnie pleców, że te w dotyku są jak poparzone. Wszystko dlatego, że siedzą w niewygodnych pozycjach, rzadko pozwalają sobie na ćwiczenia, źle się odżywiają i piją za mało wody. Niezdrowy tryb życia mści się na nas wszystkich i w konsekwencji prowadzi do tego, że bardzo cierpimy. Sprawdzony fizjoterapeuta, prawdziwy fachowiec, może nam w takim przypadku niezwykle dopomóc. Normalnie nie zastanawiamy się nad takimi wizytami, ale kiedy ból staje się nie do wytrzymania, mamy trzy opcje: wziąć tabletkę przeciwbólową, iść do lekarza lub iść do fizjoterapeuty.

Branie tabletek przeciwbólowych nie należy do najzdrowszych pomysłów na życie. Owszem, w sytuacjach krytycznych, kiedy nie możemy spać w nocy, odpowiednia tabletka o działaniu przeciwzapalnym pomoże nam odpłynąć w objęcia Morfeusza, ale branie jej na co dzień prowadzi do poważnych powikłań. Między innymi cierpią nasza wątroba i żołądek, narażone na zbyt dużą ilość środka przeciwbólowego. Pamiętajmy o tym, że wszystko szkodzi w nadmiarze!

Znalezienie dobrego fizjoterapeuty wcale nie jest trudne

Żeby znaleźć specjalistę, wcale nie musimy przesadnie się wysilać. W dzisiejszych czasach wystarczy nam wyszukiwarka: wpisanie frazy „fizjoterapeuta Częstochowa” rozwiązuje jeden problem, aczkolwiek nastręcza kolejnych. Jak bowiem określić, czy osoba, która pokazuje się nam w wyszukiwaniu, jest faktycznie godna zaufania? Z pomocą przyjdą nam opinie Google oraz komentarze użytkowników. Dzięki nim dowiemy się, z kim właściwie mamy do czynienia. Musimy pamiętać jednak, że Internet rządzi się swoimi prawami i czasami wystawiona opinia jest aktem zemsty za coś, czego dany osobnik nie zrobił. W takim wypadku powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę własny rozum i skontaktować się z osobą, która ma nam udzielić usług fizjoterapeutycznych. Tylko w ten sposób będziemy w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z fachowcem, czy też z osobą, która jedynie aspiruje do takiego tytułu.

Fizjoterapeuci pomagają wszystkim

Fizjoterapia to taka gałąź medycyny, w której trzeba kłaść ogromny nacisk na naukę. Z tego też powodu fizjoterapeuta, który będzie z nami współpracował, przeszedł przez gąszcz naprawdę trudnych studiów. W szczególności wyzwaniem jest tu anatomia, na której polec mogą nawet studenci medycyny. Dlatego więc można uznać, że fizjoterapeuta, z którym mamy do czynienia, jest osobą wykwalifikowaną, ze znajomością wszelkich meandrów tego zawodu.

Fizjoterapeuta pomoże każdej osobie, jeśli tylko wykaże ona chęci do pracy nad swoją kontuzją. Jest jednak kilka wyjątków – lecznicze masaże i rehabilitacja mogą nie dotyczyć osób cierpiących na jakieś przewlekłe choroby. Zdecydowanie leczenia nie dostaną też osoby, które przychodzą do fizjoterapeuty pod wpływem alkoholu. To się zdarza rzadko, ale się zdarza, bowiem alkoholicy zakłamują rzeczywistość i wydaje im się, że są trzeźwi.

Dolegliwości wyleczone!

W dzisiejszych czasach dokuczają nam dolegliwości wszelkiego rodzaju. Na przykład, złamanie nogi musi być ostatecznie sprawdzone przez fizjoterapeutę. To bardzo ważne, ponieważ niekiedy musimy szybko odzyskać sprawność i zwalczyć ból, który nam towarzyszy w takim przypadku. Nie możemy pozwolić sobie na to, by cierpienie całkowicie zdominowało nasze życie, co robią ludzie, którzy nie mają czasu.

Brak czasu nie tłumaczy niepójścia do specjalisty. Ból tymczasowy może stać się bólem chronicznym, bólem dokuczliwym. Sprawdzony fizjoterapeuta jest w stanie zminimalizować szkody, a nawet całkowicie pozbyć się tego, co nam tak dokucza.

Ponadto należy pamiętać, że cały czas jesteśmy w bardzo silnej ekspozycji na stres. Stres ma niestety takie właściwości, że powoli nas wykańcza, doprowadza do potwornych konsekwencji, w tym także stanów bólowych. Ze stresem trudno sobie samemu poradzić, dlatego warto odwiedzać specjalistów. Stres doprowadza również do tego, że nasze mięśnie sztywnieją i z czasem zaczynają nam sprawiać ból. Właśnie dlatego tak ważnym jest, żebyśmy dbali o siebie i uważali na to, co robimy.

Odwiedź fizjoterapeutę, to tanie

Ludziom wydaje się czasem, że usługi świadczone przez fizjoterapeutów bardzo nadwyrężą stan ich portfela. W rzeczywistości tak wcale nie jest, bo przecież ciągle dbamy o to, żeby nasze finanse się zgadzały. Specjalista nie weźmie od nas więcej, niż zapłacilibyśmy później za dużo dłuższe leczenie. Odkładanie tego w czasie może sprawić, że pewnego dnia po prostu nie będziemy w stanie prawidłowo się poruszać.

Z tego też powodu fizjoterapeuci wcale nie biorą dużo za wizytę – przynajmniej ci sprawdzeni.

Nie pomyl usług

Fizjoterapeuci mają jeden poważny problem. Czy wiecie, jak w dzisiejszych czasach reklamują się salony usług erotycznych? Jako salony masażu, jako fizjoterapeuci. Oferują oni „masaż tantryczny”, znany jako masaż z happy endem. Jak można się domyślić, to taka prostytucja ukryta pod maską czegoś, czym zajmują się fizjoterapeuci. Oczywiście, dostaniemy tam ów masaż, ale nie będzie on profesjonalny, bo owe „salony masażu” nie potrzebują fizjoterapeutów, tylko szukają ładnych dziewcząt i przystojnych chłopców. Chyba nie trzeba się domyślać, dlaczego tak jest. Z tego też powodu dokładnie sprawdzajmy miejsca, w których mamy zamiar odebrać takie usługi. Jest to bardzo ważne, bo jeśli nie trafimy na profesjonalistów, to wcale nam oni nie pomogą z napięciem mięśniowym. Wybierajmy dobrych i sprawdzonych fizjoterapeutów, sprawdzajmy, czy mamy do czynienia z prawdziwym profesjonalistą. Zapytajmy o wykształcenie – specjalista będzie nam w stanie pochwalić się dyplomami.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj