Czyszczenie uszu wodą utlenioną i inne jej właściwości

1
2470
Czyszczenie uszu wodą utlenioną
reklama

Woda utleniona jest od wieków znana ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i odkażających. W medycynie jest ona używana zazwyczaj do oczyszczania i odkażania ran. Jednak wiele osób decyduje się na jej wykorzystanie do czyszczenia uszy, czy jamy ustnej. Jak wykorzystuje się wodę utlenioną w medycynie niekonwencjonalnej?

Czyszczenie uszu wodą utlenioną

Jest to jeden ze sposobów na wykorzystywanie wody utlenionej. Dzięki swoim właściwościom jest ona w stanie oczyścić kanały słuchowe. Może również okazać się skuteczna jako preparat, który zwalcza i zapobiega powstawaniu zakażenia i zapalenia kanału słuchowego. To co jest najważniejsze ten sposób na czyszczenie uszu jest skuteczny również dla najmłodszych, a to dlatego, że woda utleniona jest całkowicie bezpieczna. Wykonanie zabiegu oczyszczania uszu wodą utlenioną jest bardzo proste. Wystarczy, że do ucha wkropisz jedną lub trzy krople wody utlenionej i poczekasz pięć minut. Po upływie sześćdziesięciu sekund w uszach możesz zacząć słyszeć szum i dziwne łaskotanie. Nie jest to jednak niepokojący objaw. To znak, że woda utleniona zaczyna działać i oczyszcza kanał słuchowy. Po pięciu minutach możesz powtórzyć zabieg na drugim uchu. Jeśli decydujesz się na wykonanie tego zabiegu na dzieciach, to przed wprowadzeniem wody utlenionej do ucha przeprowadź próbę. Wprowadź jedną kroplę do ucha dziecka i odczekaj piętnaście minut. Jeśli po tym czasie nie wystąpią niepokojące objawy lub skutki uboczne to można przejść do całkowitego oczyszczenia uszu.

Zapobieganie infekcji dróg oddechowych

Nie jeden raz zdarzyło nam się mieć problemy z układem oddechowym. To najczęściej tę część organizmu człowieka atakują drobnoustroje chorobotwórcze i wywołują infekcję. Pamiętaj jednak, że zanim bakterie lub wirusy zaczną się rozwijać, to pojawią się objawy ich obecności w organizmie. Świadczą one o tym, że niebawem możemy nabawić się infekcji, która przerodzi się w przeziębienie lub inne zapalenie. Pierwszymi objawami przeziębienia są katar, lekki kaszel, bóle głowy, senność, apatia, lekko podwyższona temperatura o ogóle osłabienie organizmu. Jeśli tylko poczujesz u siebie jedną z tych dolegliwości możesz sięgnąć po wodę utlenioną, by zahamować rozwój drobnoustrojów oraz skutecznie je zwalczyć. Wystarczy, że do ucha wprowadzisz kilka kropel wody utlenionej. Mało osób wie o tym, że to właśnie w kanałach słuchowych rozwija się najwięcej infekcji. Możesz również przepłukać gardło wodą utlenioną, dzięki temu zabijesz większość bakterii i wirusów. Pamiętaj jednak, by nie połykać wody utlenionej.

Odkażanie ran

Nie jedna osoba wie, że trądzik jest czymś co powoduje u nas odruch drapania i wyciskania. Mimo, że wiemy iż nie jest to zdrowe i wcale nam nie pomaga, to i tak to robimy. Rozdrapana krosta jest raną, więc narażona jest na zebranie zanieczyszczeń, przez co może dojść do zakażenia. Idealnym sposobem na zniszczenie i przyśpieszenie gojenia wyciśniętej krosty jest jej zdezynfekowanie wodą utlenioną, która zniszczy wszystkie zarazki i wysuszy wyprysk.

Literatura

1. Woda zjonizowana – życie bez chorób Telesforas Laucevicus Stanisław Wiąckowski
2. Woda utleniona na straży zdrowia – Nieumywakin Ivan
3. Siła zdrowych nawyków – Joseph Marcola
4. Uzdrawiająca moc wody utlenionej – Nikołaj Donikow

reklama

1 KOMENTARZ

  1. o takim sposobie na czyszczenie uszu to jeszcze nie słyszałam. zawsze wszyscy mówili o patyczkach, których jestem przeciwniczką. u mnie w domu cała moja rodzinka czyści uszy używając sprayu Fonix, zielonego, do utrzymania właściwej higieny uszu. wpsikuje się go do ucha a on olejkami czyści uszy z nadmiaru woskowiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj