Cera naczynkowa
reklama

Cera naczynkowa może sprawiać nam wiele problemów. Pojawiający się rumień na skórze, problemy z trądzikiem różowatym i widoczne, popękane naczynka, których nie da się zakryć nawet najlepszym podkładem. Takie problemy dotyczą niemal co drugiej kobiety na świecie. Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, więc jeśli jesteś posiadaczką tego rodzaju cery, musisz wiedzieć o niej kilka rzeczy.

Cera naczynkowa – czemu jest tak problematyczna

U kobiet z cerą płytko unaczynioną, często pojawiają się problemy skórne. Jednak jej zaletą jest to, że jeśli jest odpowiednio zadbana to ma wygląd nieskazitelny i znacznie łatwiej jest ją dożywić. Przez to, że jej naczynia są tak płytko umiejscowione, bardzo szybko możemy je podrażnić. Tak więc należy dobrze dobrać kosmetyki, które stosujemy na twarz przy cerze naczyniowej, ponieważ wiele substancji może jej zaszkodzić, a wchłaniają się one zdecydowanie szybciej niż przy cerze normalnej. Cera naczynkowa jest zazwyczaj przekazywana w genach. Tak więc jeśli jesteś posiadaczką skóry naczynkowej, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje dzieci również będą ją miały. Jednak u wielu kobiet cera naczynkowa powstaje przez zaburzenia hormonalne. Główną przyczyną występowania tego rodzaju cery, jest nadmiar wydzielanego estrogenu. U kobiet znacznie częściej występuje cera naczynkowa, ponieważ na stan naszej cery wpływają nie tylko geny, ale również hormony. U mężczyzn to jedynie geny mogą odpowiadać za występowanie cery naczynkowej.

Cera naczynkowa a powstawanie rumienia

Najłatwiej jest zaobserwować różnicę między cerą normalną, a naczyniową podczas zimy. Kiedy wychodzimy na mróz, pod wpływem niskiej temperatury, nasze naczynia krwionośne zwężają się, a kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, rozszerzają. I wtedy na naszej skórze pojawiają się rumieńce. Przy skórze normalnej, znikają one po paru chwilach, ponieważ nie jest ona tak płytko unaczyniona. Jednak u osób ze skórą naczynkową , rumień pozostaje na dłużej. Przez pewien czas może nam się to podobać. Przecież od zawsze kobiety nakładały na swoje policzki, róż, by wyglądać dziewczęco i ponętnie. Jednak w przypadku cery naczynkowej, taki stan może stać się problemem. Rumień może przenosić się nie tylko na policzki, ale na całą twarz, co już nie wygląda atrakcyjnie. A co najgorsze taki stan może zostać nam już na zawsze, jeśli odpowiednio nie zadbamy o swoją skórę. W najgorszych przypadkach rumień spowoduje u nas dodatkowo problemy z trądzikiem. A to wpłynie negatywnie, nie tylko na nasz wgląd, ale również psychikę. Osoby z cerą naczynkową często mają problemy z nadmiernym rumieniem. Wystarczy, że ich temperatura ciała lekko wzroście, a na twarzy pojawiają się czerwone wykwity.

Pielęgnacja cery naczynkowej

W przypadku cery naczynkowej bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie szkodliwych dla niej czynników. Tak więc nie zaleca się stosowania kosmetyków o działaniu zwężającym i rozszerzającym nasze naczynia krwionośne. Nie powinno się decydować na zabiegu kosmetyczne z użyciem laserów i kwasów, które mogą z łatwością podrażnić skórę naczynkową. Ważne jest również dieta. Osoby z cerą naczynkową powinny unikać pikantnych potraw i alkoholu. A w ich diecie nie powinno zabraknąć witaminy K, która reguluje i wspiera pracę naczyń krwionośnych. Warto również unikać stresujących sytuacji, które sprawiają, że nasz organizm podnosi swoją temperaturę, a krew szybciej płynie w żyłach. Nie zaleca się przebywania w miejscach z wysoką temperaturą, częstego i długotrwałego przebywania na słońcu oraz uprawiania sportów zimowych, ponieważ są to czynniki, które negatywnie wpływają na cerę naczynkową. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszej cery, to warto wykonywać delikatne masaże. W ten sposób możemy poprawić krążenie krwi w naczyniach krwionośnych znajdujących się przy naszej twarzy. Jednak należy pamiętać, by masaże nie były zbyt intensywne i nie możemy używać do tego olejów rozgrzewających. Jest to bardzo wymagający rodzaj skóry, jednak jeśli odpowiednio o nią zadbany odwdzięczy się nam pięknym i nieskazitelnym wyglądem.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj