Wibrator – na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego wibratora?

0
946
Wibratory
Źródło zdjęcia: Wibratory - Frivolo.pl
reklama

Wibratory, to w ostatnich czasach najpopularniejsze i najbardziej różnorodne gadżety erotyczne, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej spragnione seksu osoby w różnym wieku. Stereotypowo przyjęło się, iż najczęściej zarezerwowane są one jedynie dla Pań. Nic bardzie mylnego! Wibratory to również świetne gadżety erotyczne dedykowane dla płci męskiej. Dodatkowo, należy obalić kolejny stereotyp – wibratory są dla wszystkich, nie tylko sfrustrowanych czy singlów. Należy podkreślić z całą pewnością, że jest to zabawka, która korzystnie wpłynie na urozmaicenie życia seksualnego par, kobiet oraz mężczyzn, tych młodszych oraz starszych, niezależnie od wieku.

Wibratory – historia

Gdybyśmy przyjrzeli się historii nieco bliżej, znaleźlibyśmy wiele wzmianek dotyczących wibratorów. W starożytnym Egipcie sięgano po specjalnie przygotowane tykwy z pojemnikiem, w których były umieszczane żywe pszczoły. Po wstrząśnięciu tykwą pszczoły zaczynały się obijać o ściany wspomnianego pojemnika i tym samym wprawiały ją w drgania. Badacze wciąż badają ten ciekawy proceder. Najpopularniejszą teorią odnoszącą się do używania wibratorów w przeszłości była ta, mówiącą o tym, iż za ich pomocą leczono histerię u kobiet. Informacja ta pochodzi z książki Rachel P. Maines „Technologia orgazmu ‘Histeria’, wibrator i zaspokojenie seksualne kobiet”. Hipoteza wysnuta przez autorkę książki znalazła swoje przełożenie w branży filmowej – w 2011 roku powstał na jej podstawie film „Histeria – romantyczna historia wibratora”. Istotną informacją jest również, że pod koniec XIX wieku wibrator był zalecany przez szerokie grono lekarzy, jako narzędzie do masażu „całego” ciała w celach prozdrowotnych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w książce Kamila Janicki „Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce.” Pierwszy kamienny penis został odnaleziony na terytorium Niemiec i pochodzi on aż sprzed 28 tysięcy lat. Natomiast pierwszy wibrator został skonstruowany przez Joseph Mortimer Granville w roku 1880. Początkowo jego wibrator był zasilany dużą, przenośną baterią. W roku 1902 wypuszczono pierwszy, opatentowany, ręczny wibrator na prąd, a w roku 1966 powstał pierwszy bezprzewodowy wibrator elektryczny. Posiadał on potencjometr regulujący wibracje oraz był zasilany silniczkiem na baterie.

Zostawiając w tyle historię, warto przyjrzeć się współczesnym wibratorom oferowanym na rynku. Ich różnorodność, kształt może na samym początku nieco przytłoczyć zwykłego laika i sprawić, że wybór właściwego nie będzie wcale prosty. Niewątpliwie, gadżety erotyczne w postaci wibratorów są świetne i potwierdzi to z pewnością każda osoba, która chociaż raz spróbowała ich magicznych sztuczek. Tylko jaki wibrator wybrać, na co zwrócić uwagę przy wyborze wibratora? Zapraszamy do lektury, w której bliżej przedstawimy Państwu specyfikację wibratorów, które mogą przynieść wiele satysfakcji, jak i zwiększyć kreatywność w sypialni.

Rodzaje wibratorów

Na rynku Polskim dostępny jest cały wachlarz różnorodnych wibratorów, zarówno do masturbacji w pojedynkę, jak i zabaw z partnerem. Ich cechą wspólną jest bardzo charakterystyczne wibrowanie (drżenie), którego zadaniem jest sprawienie przyjemnych doznać seksualnych. Wibratory można podzielić na różne podgrupy, jednym z ich, jest podział ze względu na ich kształt oraz funkcje tj. miejsce na ciele człowieka, które ma być głównym celem pobudzenia. Do najczęściej wybieranych należą następujące rodzaje wibratorów:

Wibrator klasyczny

Wibrator klasyczny
Źródło zdjęcia: Wibratory klasyczne – frivolo.pl

Wibrator klasyczny to urządzenie o bardzo prostym oraz klasycznym kształcie, nazywany bardzo często wibratorem waginalnym – zbliżony kształtem do penisa. Idealnie sprawdzi się dla osób początkujących, które dopiero powoli zaczynają swoją przygodę z sex gadżetami. Wibrator klasyczny jest zabawką o wielofunkcyjnym zastosowaniu – można go używać do masażu łechtaczki, pochwy czy również stref erogennych. Wibratory klasyczne posiadają różne długości i średnicę, dlatego też przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją, aby wybrać ten odpowiedni.

Wibrator stymulujący punkt G

Wibratory stymulujące punkt G
Źródło zdjęcia: Wibratory stymulujące punkt G – frivolo.pl

Wibrator stymulujący punkt G jest rewolucyjnym gadżetem ostatnich czasów. Posiada on lekko zakrzywioną końcówkę (czasami również spłaszczoną), która została tak specjalnie stworzona w celu stymulacji punktu G czyli przestrzeni Garffenberga, która według uczonych, znajduje się na przedniej ścianie pochwy (jedynie kilka centymetrów za wejściem). Punkt G wymaga specyficznej (dość mocnej) stymulacji, która niestety nie jest możliwa podczas stosunku z partnerem, dlatego też ten niewielki wibrator z wygiętą końcówką świetnie trafia właśnie w to wrażliwe miejsce (tajemniczy guziczek). Idealnie nadaje się on również do masażu stref erogennych i łechtaczki.

Wibrator króliczek

Wibratory króliczek
Źródło zdjęcia: Wibratory króliczek – frivolo.pl

Wibrator typu króliczek posiada końcówkę do penetracji pochwy oraz dodatkowy trzon, który w czasie penetracji dodatkowo stymuluje łechtaczkę, sprawiając, ze orgazm staje się bardziej intensywny. Podsumowując, jest to połączenie wibratora klasycznego (waginalnego) z dodatkowym masażem i stymulacją łechtaczki. Jego nazwa związana jest z jego kształtem, gdyż przypomina uszy królika. Jest to produkt, który świetnie sprawdzi się u kobiet uwielbiają dodatkowej stymulacji łechtaczki przy jednoczesnym wypełnieniu i pobudzeniu pochwy. Część przeznaczona do pobudzania pochwy może być prosta jak w przypadku klasycznych wibratorów, bądź zagięta (stymulującą punkt G). Część łechtaczkowa również może być nieco inna w zależności od modelu np. płaska, z funkcją ssania czy w kształcie króliczych uszu.

Wibrator mini

Mini wibratory
Źródło zdjęcia: Mini wibratory – frivolo.pl

Wibrator mini nazywany jest również mini wibratorem. Jego nazwa związana jest z jego wielkością – to mała, kieszonkowa wersja wibratorów. W związku ze swoimi małymi rozmiarami, mini wibrator idealnie sprawdzi się podczas podróży. Posłuży on do stymulacji łechtaczki, stref erogennych, a nawet do pobudzenia punktu G. Niewielkie rozmiary wibratorów mini to tylko pozorny widok, gdyż niektóre modele to prawdziwe „młoty pneumatyczne” mogące zapewnić sporo przyjemności.

Wibrator łechtaczkowy

Wibratory łechtaczkowe
Źródło zdjęcia: Wibratory łechtaczkowe – frivolo.pl

Wibrator łechtaczkowy cieszy się również dużą popularnością jak wibrator klasyczny. Ma on zazwyczaj rozmiary porównywalne do tego waginalnego. Jego zadaniem jest maksymalne pobudzenie łechtaczki. Wibrator łechtaczkowy jest ceniony głównie przez płeć piękną, gdyż u wielu kobiet łechtaczka stanowi najbardziej wrażliwe miejsce.

Wibrator Analny

Wibratory analne
Źródło zdjęcia: Wibratory analne – frivolo.pl

Wibrator analny ma na celu stymulacje okolic odbytu. Może być on używany zarówno przez kobiet, jak i mężczyzn. Wibrator analny często jest wykorzystywany jako gra wstępna (przygotowanie) przed odbyciem seksu analnego. W związku z faktem , iż odbyt nie jest bardzo plastycznym miejscem, dlatego też zaleca się w fazie początkowej o wybranie wibratora małych rozmiarów (długość, jak i średnica). Wszystkie wibratory analne charakteryzują się dość szeroką nasadą.

Wibrator męski (dla mężczyzn)

Wibratory dla mężczyzn
Źródło zdjęcia: Wibratory dla mężczyzn – frivolo.pl

Wibrator dla mężczyzn został skonstruowany z uwzględnieniem męskiej anatomii. Skupia się on na stymulacji tzw. męskiego punktu G, czyli prostaty. Ponadto, wibrator męski może być używany do pobudzenia członka i jego okolic. Na ruch wibratora szczególnie wrażliwe są miejsca za nasadą członka oraz miejsca przed odbytem, jak i żołędzie penisa. Pobudzanie tych miejsc za pomocą wibratora może zwiększyć doznania seksualne.

Wibrator dla par

Wibratory dla par
Źródło zdjęcia: Wibratory dla par – frivolo.pl

Wibrator dla dwojga jest wibratorem, którego przeznaczenie ukierunkowane jest do stosowania go przez oboje partnerów. Wibrator dla par posiada różnorodne zastosowanie w zależności od wybranego modelu: w przypadku mężczyzn może mieć za zadanie penetrację i pobudzenie analne, natomiast u kobiet stymuluje wejście do pochwy oraz łechtaczkę bądź być w formie pierścienia wibrującego na penisa z jednoczesną penetracją u partnerki. Na rynku dostępne są również wibratory dla par tzw. dwustronne, które można kształtować zgodnie z własną wyobraźnią i potrzebami. Stosowanie wibratora dla par podczas zbliżenia może urozmaicić życie seksualne, jak i zwiększyć późniejsze doznania.

Wibrator wielofunkcyjny

Wibratory wielofunkcyjne
Źródło zdjęcia: Wibratory wielofunkcyjne – frivolo.pl

Wibratory wielofunkcyjne są wibratorami tzw. rotacyjno-posuwistymi i pozwalają na stymulowanie kilku stref erogennych jednocześnie. Jednocześnie można pobudzać pochwę, łechtaczkę oraz punkt G, co daje rewelacyjny efekt i przyjemne doznania. Wibratory wielofunkcyjne nazywane są bardzo często wibratorami do zadań specjalnych.

Wibrator realistyczny

Wibratory realistyczne
Źródło zdjęcia: Wibratory realistyczne – frivolo.pl

Wibratory realistyczne mają za zadanie do złudzenia przypominać męski członek do tego stopnia, że bardzo często na powierzchni znajdują się tzw. wypustki imitujące żyły (mają one za zadanie dodatkowo pobudzić wyobraźnie). Mają one różnorodne wielkości oraz kolory. Wibrator realistyczny może również posiadać element dodatkowy przypominający męskie jądra, które mają za zadanie pobudzić strefy erogenne. Wiele wibratorów realistycznych posiada specjalne przyssawki, dzięki którym można z łatwością mocować je do powierzchni płaskich.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wibratora?

Poszukując odpowiedni wibrator, istotne jest, aby wybierać gadżety erotyczne z polecanych, i zaufanych sklepów. Ponadto, decydując się na zakup zabawki typu wibrator powinno się wziąć pod uwagę, obok rodzaju wibratora ze względu na cel stymulacji, kilka dodatkowych i szczególnych parametrów, do których należy: materiał wykonania, rozmiar, rodzaj i moc wibracji, wodoszczelność, rodzaj zasilania oraz głośność pracy.

Materiał wykonania wibratora

Jest to pierwsza i kluczowa rzecz, nad którą należy się zastanowić przed kupnem wibratora. Istotną informacją jest, że każdy sex gadżet powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla ciała człowieka. Dodatkowo, nie powinien uczulać ani nie podrażniać. Wybierając właściwy wibrator należy zwrócić uwagę z jakiego materiału jest on wykonany. Na rynku dostępne są wibratory wykonane z silikonu, elastomeru, żelowe, tworzywa ABS (plastikowe) i ze skóry, jak i szklane. Najczęściej spotkać można wibratory wykonane z medycznego silikonu oraz plastiku. Ich zaletą jest to, że łatwo je utrzymać w czystości oraz są przyjemne w dotyku. Nie powinno się kupować zabawek erotycznych, które nie posiadają oznaczenia materiału, gdyż może się to okazać niebezpieczne dla zdrowia.

Rozmiar wibratora

W przypadku wibratorów sprawdza się stare powiedzenie, że rozmiar ma duże znaczenie. W przypadku tych zabawek nie chodzi jednak o to, by były one jak największe. Czasami mały wibrator potrafi zdziałać o wiele więcej i dać więcej przyjemności aniżeli ten z rozmiarem XXL. Warto pamiętać, iż rozmiar wybieramy i dopasowujemy do własnych preferencji i indywidualnych potrzeb. Niestety, wybór za dużego gadżetu może spowodować dyskomfort oraz bolesność w czasie użytkowania, dlatego też znawcy tematu radzą, aby zacząć swoją przygodę od wibratora w granicy 18-20 cm długości.

Rodzaj i moc wibracji

Rodzaj i moc wibracji jest ważnym zagadnieniem w tej tematyce. Należy jednak pamiętać, iż każdy z nas jest inny i posiada inne upodobania. Niektóre osoby osiągają rewelacyjny orgazm przy delikatnym pieszczeniu, inni natomiast potrzebuje zdecydowanych i mocnych doznań oraz pieszczot. Na początek należy zapoznać się ze specyfikacją produktu i sprawdzić jaki poziom wibracji zapewnia określony produkt. Jeśli lubisz delikatne doznania i masaż zainwestuj w wibrator o niższej mocy wibracji, bądź tej regulowanej, natomiast jeśli lubisz konkretną, mocną i ukierunkowaną stymulację to zainteresuj się wibratorami precyzyjnymi o większej mocy. Świetnym rozwiązaniem jest zakup wibratora, który posiada możliwość zmiany tempa i siły wibracji. Na początek zaleca się zabawę w wibracjami w przedziale 3-6. Ponadto, warto pamiętać, iż wibratory na ładowarkę zapewniają o wiele większą stymulację aniżeli te na baterię, jak i te pierwsze bardzo często posiadają różne tryby i regulacje mocy. Wibratory mogą posiadać więcej aniżeli tylko jeden tryb wibracji. Tryby wibracji posiadają swoje poziomy intensywności, które są również nazywane prędkościami ( od łagodnych do silnych) oraz rytmy (pulsujące, przerywane i wzrastające).

Wodoszczelność wibratora

Wodoszczelność wibratora stanowi ciekawą i czasami przydatną cechę. Jeśli miałby on być używany pod prysznicem bądź w czasie kąpieli albo w basenie to należy pamiętać by ta cecha znalazła się w jego opisie. Znaczna część wibratorów jest odporna na wszelkie zachlapania wodą, natomiast nie jest typowo wodoodporna i nie można ich wtedy zanurzać w wodzie. Wibratory, które posiadają oznaczenie wodoodporny mogą być zanurzane w wodzie do 50 centymetrów.

Zasilanie wibratora

Wibratory posiadają głównie trzy rodzaje zasilania: na baterię, akumulatorowe oraz sieciowe tj. na kabel. Każdy wymieniony rodzaj zasilania ma swoje wady oraz zalety. Dużą kwestię w wyborze mają indywidualne preferencje. Wibratory z zasilaniem bateryjnym są bardziej dostępne i dużo tańsze, natomiast te z zasilaniem sieciowym i akumulatorowym mogą posiadać o wiele bardziej rozbudowane rodzaje i moc wibracji. W przypadku wibratorów sieciowych problem zaczyna się w sytuacji braku dostępu do gniazdka.

Głośność prac wibratora

Głośność pracy wibratora ma duży wpływ na komfort jego użytkowania, który rozumiany jest jako poczucie dyskrecji. Dla wielu osób im ciszej działa sex gadżet tym lepiej. Głośny wibrator może powodować skrępowanie, dyskomfort związany ze strachem, żeby ktoś przypadkiem nie usłyszał oraz rozpraszać i odbierać całą przyjemność.

Jaki wibrator wybrać?

Wibrator jako zabawka erotyczna ma sprawiać przyjemność i to jest jego kluczowa funkcja. Są one niezastąpione podczas gry wstępnej, a także podczas ochoty na samotną zabawę w pojedynkę. Wybierając wibrator należy kierować się własnymi potrzebami i oczekiwaniami oraz indywidualnymi preferencjami seksualnymi. Warto również wziąć pod uwagę preferencje partnera, jeśli zabawa odbywać będzie się we dwoje. Pierwszy zakup wibratora powinien być przemyślany. Gdzie go zatem kupić? Jeśli nie masz czasu na poszukiwania stacjonarne lub należysz do osób mało otwartych to najlepiej kupić go przez Internet. W sklepie internetowym nie jesteśmy w stanie obejrzeć naszego gadżetu na żywo, lecz zaletą jest szczegółowa specyfikacja produktu. Kolejnym, niewątpliwym atutem jest zachowanie całkowitej anonimowości. Pamiętaj, każdy z nas ma prawo do chwili rozkoszy.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here